کاربرد ups دوربین مداربسته یا دستگاه تامین برق اضطراری – بخش دوم

کاربرد ups دوربین مداربسته یا دستگاه تامین برق اضطراری – بخش دوم

کاربرد ups دوربین مداربسته یا دستگاه تامین برق اضطراری

کاربرد ups دوربین مداربسته یا دستگاه تامین برق اضطراری - بخش دوم

عمر ups  در دوربین مداربسته

ups نیز مانند تمام قطعات الکترونیکی طول عمر مشخصی دارد. اما بعضی از عوامل باعث کاهش یا افزایش این طول عمر می‌شود. از جمله مهم‌ترین عوامل بر روی طول عمر باتری ups می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع شارژ باتری و دفعات آن:

همه باتری‌ها تا مدت زمان مشخصی می‌توانند از ظرفیت خود استفاده کنند. تعداد دفعات مجاز برای شارژ باتری در کاتالوگ محصول نوشته می‌شود. با هر بار شارژ شدن و خالی شدن باتری طول عمر آن کاهش پیدا کرده و دیگر نمی‌تواند از تمام توان خود استفاده کند. در این صورت دچار افت جریان و در پی آن افت عملکرد دوربین مداربسته می‌شود.

پارامتر DOS میزان شارژ باتری را مشخص می‌کند. هر چقدر این عدد کمتر باشد طول عمر باتری بیشتر است. به طور مثال باتری که عدد  DOS آن 40 است نسبت به باتری با عدد 60 طول عمر بیشتری دارد.

تغییرات دما:

اگر دفترچه راهنمای باتری‌ها را مشاهده کنید خواهید دید که دمای مناسب برای آن‌ها را حداکثر 30 درجه ذکر کرده. این بدین معنیست که دمای بالاتر برای باتری مشکل ساز است. در واقع قرار دادن باتری‌ در دمای بالا طول عمر آن را کم می‌کند.

اگر مجبور به استفاده از باتری در جای گرم هستید باید از باتری‌های با جنس نیکل کادیوم استفاده کنید. این باتری‌ها قیمت بالاتری نسبت به نمونه سرب اسیدی یا همان باتری‌های معمولی دارند و برای دمای بالا مناسب هستند.

انواع دستگاه ups

UPS آنلاین: در این نوع از دستگاه‌های ups جریان برق همیشه در باتری وجود دارد. به همین دلیل زمانی که برقی قطع می‌شود فقط ورودی جریان قطع شده و باتری همچنان برق دستگاه را تامین می‌کند. مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع ups مجهز بودن به استابلایزر یا تثبیت‌کننده ولتاژ، عدم تاخیر در اتصال برق و طول عمر کوتاه نسبت به ups های آفلاین است.

ups آفلاین: این دستگاه زمانی که تشخیص می‌دهد برق شهر قطع شده برق باتری را وصل می‌کند. به همین دلیل بعد از قطع برق شهری چند ثانیه طول می‌کشد تا برق باتری را وارد سیستم کند. برخی از این دستگاه‌ها دارای تثبیت‌کننده ولتاژ هستند و برخی دیگر این قابلیت‌ را ندارند. مهم‌ترین ویژگی ups آفلاین طول عمر بالای آن است.

 

اگر قصد خرید دستگاه ups یا تامین برق اضطراری را دارید می‌توانید از طریق مشاوره با کارشناسان فروشگاه تجهیزات امنیتی ورادید سیستم بهترین و سازگار‌ترین دستگاه با دوربین مداربسته خود را تهیه کنید.

  نظرات