معرفی تکنولوژی HDCVI 10 داهوا – بخش اول

معرفی تکنولوژی HDCVI 10 داهوا – بخش اول

معرفی تکنولوژی HDCVI 10 داهوا – بخش اول

معرفی تکنولوژی HDCVI 10 داهوا - بخش اول

شرکت داهوا، یکی از بزرگ ترین شرکت های ارائه دهنده و تولید کننده محصولات نظارت تصویری در دنیا است که آرامش خاطر ما را در خصوص زندگی بدون دغدغه فراهم می سازد. همانطور که می دانیم، دوربین مداربسته به عنوان ابزاری برای امنیت بیشتر و عاملی بازدارنده در وقوع جرایم می باشد. همچنین می توان در صورت رخداد هر گونه وقایع، مدارک قابل استنادی را به مراجع قضایی ارجاع داد. با ایجاد تکنولوژی HDCVI 10 داهوا، انقلابی عظیم در صنعت نظارت تصویری ایجاد گردیده است. در ادامه به معرفی این تکنولوژی می پردازیم.

تکنولوژی HDCVI 10 داهوا، چه قابلیت هایی را فراهم می سازد؟

اغلب افراد چالش های گوناگونی را در خصوص تغییر تکنولوژی سیستم های دوربین مداربسته خود به IP یا تحت شبکه را داشته اند که مانع از آن می شد که افراد به سمت سیستم های تحت شبکه، روی آورند. این چالش ها شامل : هزینه بالاتر، تغییر نوع کابل کشی و … می شد.

این تکنولوژی که اخیرا توسط داهوا، ایجاد گردیده است و امکاناتی چون : ارائه تصاویر با کیفیت به همراه صدا در متراژ بالا ( 1200 متر )، از طریق یک کابل، ارائه تصاویر بر اساس هوش مصنوعی یا AI، می باشد.

  • پشتیبانی از نور سفید هشدار دهنده

محصولات دارای تکنولوژی HDCVI 10 داهوا، به دو نوع روشن کننده دوگانه هوشمند مجهز شده اند که شامل نور سفید، نور مادون قرمز IR می شوند. در حالتی که اگر هدف ( وسایل نقلیه، افراد و … )، مقابل میدان دید دوربین قرار گیرد و بر مبنای قابلیت SMD Plus و حفاظت پیرامون شناسایی می شود، نور سفید رنگ روشن می شود و در نتیجه تصاویر Full Color ( تمام رنگی ) ایجاد می شود. پس از ترک هدف از آن محدوده، نور سفید خاموش می شود و نور مادون قرمز فعال می شود. بنابراین، تصاویر دید در شب فعال می شود. این قابلیت اغلب در محیط هایی چون : پارک ها، انبارها، مراکز خرید و سایر اماکنی که در ساعات پایانی شب و یا زمان هایی که تردد کمی صورت می گیرد، می تواند کارآمد باشد. این قابلیت می توانند آلودگی های نوری را به حداقل برساند و به صورت بهینه از قابلیت های دوربین بهره برد.

  نظرات