علل پرش تصاویر دوربین مداربسته – بخش دوم

علل پرش تصاویر دوربین مداربسته – بخش دوم

علل پرش تصاویر دوربین مداربسته – بخش دوم

علل پرش تصاویر دوربین مداربسته - بخش دوم

راهکار از بین بردن پرش تصاویر دوربین مداربسته

  • راهکار مناسب برای از بین بردن مشکلات الکتریکی و نصب : برای این منظور نیاز است که داکت کشی جداگانه ای برای کابل کواکسیال و شبکه دوربین قرار گیرد و در مجاورت امواج الکترومغناطیسی، برق فشار قوی و … قرار نگیرد.
  • توصیه می گردد، آداپتور جداگانه ای برای هر دوربین در نظر گرفته شود. اگر در پروژه ای امکان کابل کشی وجود نداشت، حتما از آداپتور مرکزی استاندارد، استفاده نمایید.
  • لازم است که آداپتور در فاصله ای نزدیکی از دوربین قرار گیرد تا افت ولتاژ و یا قطع و وصلی های احتمالی به صفر برسد. همچنین اگر نیاز به افزایش طول سیم آداپتور داشتید، استفاده از سیم مناسب با ولتاژ و آمپر دوربین یا وسیله الکتریکی مصرف کننده از نکات حائز اهمیت است.
  • در بسیاری از دوربین های جدید، قابلیت Anti Flicker وجود دارد که می توانید با مراجعه به منو دوربین، این قابلیت را فعال نمایید تا مشکل پرش تصاویر دوربین مداربسته برطرف شود
  • اگر دوربین شما در شرایطی و یا محیطی نصب شده است که اختلاف نور موجب تاریکی شدن بخشی هایی از تصویر شما می شود. بخش های دیگر از تصویر بسیار روشن است، نیاز است که قابلیت WDR، دوربین را فعال نمایید.
  • اگر در محل نصب، دوربین ANPR یا پلاک خوان نصب نشده است و نور خودرو مانع دریافت تصاویر واضح ( پلاک )، می شود و مشاهده پلاک خودروها در شب ها ضروری است. در این شرایط نیاز است که قابلیت HLC را فعال نمایید.
  • اگر قطع و وصلی در تصاویر دوربین مداربسته بستر کواکسیال رخ داد، نیاز است که در ابتدا کابل تغذیه و آداپتور را چک کنیم و از تغذیه مناسب به دوربین و کابل کواکسیال مطمئن شویم.
  • کیفیت کابل کواکسیال دوربین مداربسته نیز از عوامل تاثیرگذار بر کیفیت تصویر دوربین های بستر کواکسیال یا آنالوگ است. بهتر است که از کابل های استاندارد تمام مس چون برند OCAP، استفاده کنیم.
  • اگر در پروژه ما، از محصولات بستر شبکه نصب شده است، نیاز است که مسافت کابل های شبکه ما، بر مبنای استانداردهای نصب باشد.

کلام آخر در خصوص علل پرش تصاویر دوربین مداربسته

پرش تصاویر دوربین مداربسته، از عوامل تاثیرگذار بر ارائه تصاویر با کیفیت است که در این مقاله به بررسی علل آن و راهکارهای مناسب جهت رفع آن پرداختیم. به صورت کلی، نوسانات برقی و نور یا روشنایی نامناسب، شرایط نصب و استفاده از تجهیزات نامناسب می تواند از علل بروز مشکل پرش و نویز در تصاویر سیستم مداربسته شود.

  نظرات