علل پرش تصاویر دوربین مداربسته – بخش اول

علل پرش تصاویر دوربین مداربسته – بخش اول

علل پرش تصاویر دوربین مداربسته – بخش اول

علل پرش تصاویر دوربین مداربسته - بخش اول

سیستم دوربین مداربسته، به عنوان اصلی ترین ابزار نظارت و کنترل محیط پیرامون ماست. بنابراین هرگونه اختلال در ارائه و ارسال تصاویر، ممکن است خسارات جبران ناپذیری را برای ما به همراه داشته باشد. این اختلالات شامل : وجود نویز، پرش، قطع و وصلی تصاویر و … می شود. در این مقاله، به بررسی علل پرش تصاویر دوربین مداربسته و راهکارهای رفع آن، می پردازیم.

علت پرش تصاویر دوربین مداربسته چیست ؟

از مهم ترین دلایلی که ممکن است موجب ایجاد مشکل پرش تصاویر دوربین مداربسته شود، وجود مشکلات الکتریکی ( برقی )، روشنایی و نور، استفاده از تجهیزات و همچنین نصب غیر اصولی و غیر استاندارد می باشد. در ادامه به آن ها می پردازیم.

مشکلات الکتریکی

نوسانات برقی، عدم استفاده از کابل کشی استاندارد، قرارگیری کابل کواکسیال و شبکه در کنار کابل های برق فشار قوی، استفاده از آداپتورهای مرکزی غیر استاندارد و … از عواملی هستند که می توانند موجب ایجاد مشکل پرش تصاویر دوربین مداربسته، نویز و … شوند.

شرایط نوری

ممکن است شرایط نوری مختلف، موجب ایجاد چشمک، پرش یا Flicker بر روی تصاویر شود. بنابراین استفاده از تجهیزات نوری مناسب نیز در ارائه تصاویر با وضوح و کیفیت بالا، تاثیر گذار است. همچنین، وجود اشیایی در محیط که موجب انعکاس یا بازتاب نور می شوند، موجب ایجاد هاله یا تصاویر نا واضح شود.

راهکار از بین بردن پرش تصاویر دوربین مداربسته

  • راهکار مناسب برای از بین بردن مشکلات الکتریکی و نصب : برای این منظور نیاز است که داکت کشی جداگانه ای برای کابل کواکسیال و شبکه دوربین قرار گیرد و در مجاورت امواج الکترومغناطیسی، برق فشار قوی و … قرار نگیرد.
  • توصیه می گردد، آداپتور جداگانه ای برای هر دوربین در نظر گرفته شود. اگر در پروژه ای امکان کابل کشی وجود نداشت، حتما از آداپتور مرکزی استاندارد، استفاده نمایید.
  • لازم است که آداپتور در فاصله ای نزدیکی از دوربین قرار گیرد تا افت ولتاژ و یا قطع و وصلی های احتمالی به صفر برسد. همچنین اگر نیاز به افزایش طول سیم آداپتور داشتید، استفاده از سیم مناسب با ولتاژ و آمپر دوربین یا وسیله الکتریکی مصرف کننده از نکات حائز اهمیت است.
  • در بسیاری از دوربین های جدید، قابلیت Anti Flicker وجود دارد که می توانید با مراجعه به منو دوربین، این قابلیت را فعال نمایید تا مشکل پرش تصاویر دوربین مداربسته برطرف شود
  نظرات