قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب شرکتی وردپرس

بهسا الکترونیک لیدوما

پیشرو در ایجاد یک جامعه امن تر و زندگی هوشمندانه تر

دوربین مداربسته دید در شب رنگی – بخش دوم

دوربین مداربسته دید در شب رنگی – بخش دوم

دوربین مداربسته دید در شب رنگی – بخش دوم

دوربین مداربسته دید در شب رنگی - بخش دوم

تصویر برداری دوربین مداربسته دید در شب رنگی

در سال های اخیر دوربین های مدار بسته دید در شب تنها توانایی نمایش تصاویر به شکل سیاه و سفید را داشتند. ولی مؤسسه سونی برای نخستین بار با عرضه فناوری استارلایت تحولی عظیم در ارائه تصویر این دوربین ها ایجاد نمود. با ساخت دوربین هایی با قابلیت عرضه تصاویر شفاف و رنگی در شب، گونه متفاوتی از دوربین ها را در دسترس مشتری ها قرار داد. در مجموع این دوربین ها تصاویر را به دو شکل رنگی ایجاد می کنند که شامل موارد زیر می باشد:

  • سخت افزاری: یکی از تصاویر دوربین مداربسته دید در شب به شکل سخت افزاری است. در این حالت دوربین به نوعی طراحی شده که تصویر رنگی در شب ایجاد می کند. سخت افزار استفاده شده در این نوع دوربین ها و راه اندازی صحیح آن ها می تواند سطح کیفی مطلوبی را عرضه کند. ولی نرخ این مدل دوربین ها خیلی بالا می باشد.
  • نرم افزاری: یکی دیگر از تصاویر دوربین مداربسته دید در شب به شکل نرم افزاری می باشد. در این گونه دوربین ها توسط نرم افزار برخی عملیات پردازش بر روی تصویر انجام می گیرد. معمولا وجود حسگر AHD روی این دوربین ها این قابلیت را ایجاد می کند تا به وسیله تغییر منو تنظیمات تصویر به شکل نرم افزاری، سطح کیفی تصویر در شب را افزایش دهند. این گونه دوربین ها ارزان تر و اقتصادی تر می باشند.
نکات مهم در زمان خرید این نوع دوربین مداربسته

در زمان خرید دوربین مداربسته دید در شب بایستی حتما به موارد زیر توجه نمود:

  1. رزولوشن دوربین مداربسته: از عمده ترین نکاتی که بایستی در زمان خرید دوربین مداربسته به آن توجه نمود رزولوشن دوربین دید در شب می باشد. لازم است دوربین هایی که برای محوطه های باز خریداری می کنید از رزولوشن بالایی برخوردار باشند.
  2. زاویه دید در این نوع دوربین ها: چنانچه تمایل دارید دوربین مداربسته دید در شب شما همه زوایای محوطه را مد نظر بگیرد بایستی به زاویه دید دوربین در زمان خرید دقت نمایید. چرا که زاویه دید دوربین به شما یاری رسانده تا نواحی گسترده تری را ببینید.
  3. برد دید در شب در این نوع دوربین ها: برد این نوع دوربین ها نکته حائز اهمیتی است که بایستی در زمان خرید دوربین مداربسته دید در شب به ان حتما توجه شود.

به طور کلی دوربین های مداربسته که با تکنولوژی دید در شب رنگی کار می کنند نسبت به دوربین هایی که برای دید در شب به پروژکتور و لوازم جانبی نیاز دارند به صرفه ترند و قابلیت تشخیص چهره وپلاک خوانی آنها بسیار کاربردی است.

درمواقعی که کیفیت رنگ تصویر مهم تر است باید تنظیمات به گونه ای باشد که این هدف را محقق کند و استفاده از تنظیمات پلاک خوانی و شناسایی جزییات باعث پایین آمدن کارایی دوربین می شود.بهتر است تنظیم دوربین مدار بسته تک وجهی باشد تا در نوع خود عملکرد آن پایین نیاید و در جهت هدف کار کند.

  نظرات