انواع کابل کشی دوربین مدار بسته – بخش پنجم

انواع کابل کشی دوربین مدار بسته – بخش پنجم

انواع کابل کشی دوربین مدار بسته

انواع کابل کشی دوربین مدار بسته

فواصل مسیر کابل دوربین مداربسته

تخمین فاصله ی کابل، در سطح زمین بسیار آسان است. برای اندازه گیری طول مسیر در سایت یا با استفاده از پلان های مقیاس بندی شده، جمع تمام این فواصل با یکدیگر مقدار کابل مورد نیاز را به ما می دهد. در هر صورت، سه نکته وجود دارد که باید برای تکمیل این تخمین ها مدنظر قرار گیرد که به سادگی فراموش می شود انتخاب فواصل و مسیر های کابل کشی دارای نکاتی بسیار است و پیشنهاد می شود برای درک صحیح از این موضوعات در دوره های آموزشی شرکت شود.

 • مسیرهای ما تماماً افقی نیستند

ساده ترین چیزی که هنگام اندازه گیری فواصل کابل فراموش می شود این است که مسیرهای کابل دو بعدی نیستند. کابل از یک پچ پنل یا سوییچ شروع، به سمت بالا رفته و به صورت افقی نصب می شود و در محل تجهیز پایین می آید.

اگر این مراحل نصب براساس استانداردهای BICSI انجام شود، حلقه های شل شده ی انتهای مسیر نیز باید در نظر گرفته شوند که همین موضوع چهار متر به طول کلی کابل می افزاید. فراموش کردن این عوامل باعث کم آمدن کابل می شود و هزینه های غیرمنتظره ای را به وجود می آورد.

 • کابل ها مانند crow flies کشیده نمی شوند

  مسیرهای کابل باید اندازه گیری شوند و تقریباً در تمامی نمونه ها، با چرخش 90 درجه ای از سر انتهایی تا خود وسیله، نصب شوند. برای مثال، اگر یک مکان کاملاً به صورت مربع باشد، به طوری که سر آن در یک گوشه و دوربین در گوشه مقابلش قرار بگیرد، کابل نباید با زاویه 45 درجه از بین ساختمان کشیده شود.

در عوض باید در طول بیرونی این مربع با گوشه زاویه 90 درجه کشیده شود و به سمت محل دوربین ادامه پیدا کند. این کار برای کاهش تعداد موانع در سر راه کابل کشی صورت می گیرد، زیرا مسیرهای در طول دیوار دسترسی راحت تری دارند و سرویس دهی را آسان می کنند.

 • کابل ها معمولاً در یک زمان کشیده نمی شوند

  در هنگام تخمین زدن کابل کشی، آسان ترین کار این است که طول کلی تمامی مسیرها را در نظر بگیریم، با هم جمع و این عدد نهایی به عنوان میزان کابل در پروژه مورد استفاده قرار گیرد. اما این کار مسیرهای چندتایی را که ممکن است از مسیر مشابه به طور هم زمان کشیده شده باشند، به حساب نمی آورد.

 • استفاده از مسیرهای چندتایی برای کاهش زمان کلی نصب مورد نیاز است. برآوردکنندگان باید به دنبال دسته کابلی باشند که با هم کشیده شده است. در حالی که با این روش در نیروی انسانی برای کشیدن کابل های چندتایی صرفه جویی می شود، ولی عموماً این روش بیش تر در صنعت کابل کشی دیتا اعمال می شود، زیرا دسته های بزرگ با هم در یک زمان کشیده می شوند.

  در صنعت امنیتی، کاربران با صرفه جویی های قابل توجهی مواجه نیستند. به عنوان مثال، اگر ما فاصله ی مسیر مستقیم از محل ضبط در دفتر مدیر تا محل دوربین در بالای سالن را 100 اندازه گیری کنیم، باید تقریباً عدد 150 را درنظر بگیریم، 100 افقی به علاوه ی 25 (25 درصد 100) برای چرخش های افقی که ممکن است با آن مواجه بشویم به علاوه ی 25 برای بالا و پایین کشیده شدن های کابل.

 • توجه داشته باشید که مقداری از این کابل هنگام زدن انتهای کابل برای ترمینال زنی، ممکن است به هدر برود، ولی بعضی از این اتلاف ها طبیعی است و بهتر از ریسک کم آمدن کابل است.

نکات مهم در انتخاب نوع کابل دوربین

 • الزامات نرخ داده

نصب های مختلف به نرخ های مختلف انتقال داده نیاز دارند. خانه معمولی در مقایسه با تاسیسات بزرگ مانند بیمارستان به سرعت کمتری نیاز دارد. بدین ترتیب ابتدا باید نرخ انتقال اطلاعات مورد نیاز مشخص شود و پس از آن کابلی که قادر به ارائه آن نرخ است مشخص شود.

 • طول / فاصله

این مورد به کل مسیری که پیش بینی می شود کابل طی کند، اشاره دارد. این کابل باید کمی بیشتر از کل مسافتی باشد که باید طی شود تا اطمینان حاصل شود که همه اجزای مختلف را به راحتی به هم متصل می کند.

 • توان مالی

تصمیم در مورد این که کدام نوع کابل باید در نهایت خریداری شود تا حد زیادی به قدرت مالی کاربر بستگی دارد. از این رو به کاربر توصیه می شود که ابتدا انواع مختلفی از کابل های دوربین مداربسته را شناسایی کرده و آنها را از لحاظ های مختلف با هم مقایسه نماید.

 • ماهیت تجهیزات نظارت تصویری

این مورد اشاره به پیچیده ترین تجهیزات نظارت تصویری مانند دوربین مداربسته و کابل دوربین مداربسته دارد. تجهیزات پیشرفته تر به همان اندازه به کابل های پیچیده تر مانند کابل های فیبر نوری و نیاز دارند.

 • مارک های تجاری

برندهای کابل های دوربین مدار بسته نیز در کیفیت آنها نقش مهمی داشته و برخی از تولید کنندگان به دلیل ساخت محصولات بسیار با کیفیت مشهور هستند. از جمله این برندها می توان به مواردی مانند Draka ، Belden ، Canford و Canare اشاره کرد.

 • ویژگی های امنیت داده

کابل انتخابی دوربین مداربسته باید به منظور تضمین یکپارچگی سیگنال های در حال عبور، محافظت از هرگونه تداخل و سر و صدای نامطلوب و اطمینان از دوام حداکثری، از ویژگی های لازم برخوردار باشد.

  نظرات